Uğur Mumcu Baymak Servisi – Baymak Kombi Eşanjör Arızası Nedir? | 444 2 573

Uğur Mumcu Baymak Servisi

Uğur Mumcu Baymak Servisi olarak, Baymak kombi ve klimalarınız için haftanın 7 gün 24 saati hizmet vermekteyiz. Çağrı merkezlerimize ulaştığınız an kombileriniz ve klimalarınız için gerekli işlemler doğrultusunda donanımlı ekip araçlarımızla teknik servis ekibimiz adreslerinize yönlendirilir. Kombi ve klimalarınızın tüm bakım, arıza tespit ve onarım işlemleri bilginiz doğrultusunda gün içerisinde yapılarak teslim edilir. Uğur Mumcu Baymak Servisi olarak, Uğur Mumcu ve çevre semtlerine en iyi Baymak kombi ile klima teknik servis hizmeti sunmaktayız.

Baymak Kombi Servisini Arayın Tıkla ve Ara – 444 2 573

Uğur Mumcu Baymak Servisi

Baymak Kombi Eşanjör Arızası Nedir?

Eşanjör, kombilerde bulunan suyun ısınmasını sağlayan parçadır. Marka ve modele göre tek ya da çift eşanjörlü cihazlar bulunur. Tek eşanjörlü kombilerde bulunan eşanjör, radyatör peteklere giden suyu ve musluktan akan suyu ısıtır. Çift eşanjörlü kombilerde bulunan eşanjörler ise ana eşanjör radyatör peteklere giden suyu ısıtır, plaka eşanjör de musluktan akan suyu ısıtır.

Eşanjörler zamanla bakımlarının aksatılmasıyla birlikte su içerisinde bulunan kireçten etkilenerek tıkanıp arıza yapabilirler. Bu durumda radyatör petekleri ya da musluktan akan sular yeterli şekilde ısınamaz. Eşanjör arızası, kombinin su sıcaklığı doğrudan etkileyen bir arızadır.

Uğur Mumcu Baymak Servisi

Baymak Kombi Eşanjör Arızası Nedenleri ve Çözümü

Çift ve tek eşanjörlü kombilerin eşanjörlerinin arıza yapmasının birden fazla nedeni olabilir. Bu nedenler şöyledir;

> Eşanjöre ulaşan suyun çok kireçli olması ile ısınıp soğuyan suyun çamurlaşması ile birlikte tıkanılık oluşturması.

> Eşanjörün yüksek ısıya maruz kalmasıyla birlikte delinme yaşanması.

> Uzun süre kullanılan eşanjörlerin kullanım ömürlerinin bitmesi.

Eşanjörlerde oluşan arızaların genel temeli bu gibi sorunlarken farklı nedenlerden de arıza oluşmasına sebebiyet verebilmektedir.

Uğur Mumcu Baymak Servisi

Eşanjörlerin arıza yapıp yapmadığını anlamanın anlamak için elbette en kesin yol Baymak Teknik Servisi’nden destek almaktır. Fakat sizler de kombilerinizde şu gibi durumlarda eşanjör arızasından şüphe duyabilirsiniz;

* Kombiniz yüksek ısınma sorunu oluşturuyorsa,

* Kombi yüksek ısıda çalıştığı halde radyatör peteklerinde ya da musluktan akan suda yeteri kadar sıcaklık yoksa,

* Kombide su akıntısı varsa,

* Açık alanda konumlandırılan kombilerin olumsuz hava koşullarından kaynaklı eşanjörün çatlamasıyla kombi çalışmıyorsa.

Bu gibi sorunların oluşması durumunda hemen teknik ekibimizden destek alıp arızanın onarılmasını sağlamalısınız. Kombilerinize kesinlikle müdahalede bulunmamalısınız.

Uğur Mumcu Baymak Servisi

Eşanjörlerin onarılması oluşan arızaya bağlı olarak farklılık göstermektedir. Eşanjörde oluşan delinmelerin onarımı yoktur. Yeni parça ile değiştirilmesi gerekir. Oldukça da maliyetli olan bir parçadır. Kullanıcıların tercihine bağlı olarak parça değişimi gerçekleştirilebilir ya da maliyeti fazla bulan kullanıcılar yeni bir Baymak kombi tercih edebilmektedir.

Uğur Mumcu Baymak Servisi olarak, bizlere ulaşmanızla birlikte kombinizde bulunan eşanjör arızası dahil tüm arıza tespitlerini yaparak gerekli işlemleri bilginiz dahilinde gerçekleştiririz. Baymak kombilerinizin düzenli bakımlarını, arıza tespitlerini ve onarımlarını en uygun şekilde yaparak cihazlarınızın yüksek performansta çalışabilecek şekilde teslim ederiz. Sizler de kombileriniz ile ilgili tüm ihtiyaçlarınızda bizlere her zaman ulaşabilirsiniz.

Baymak Kombi Servisini Arayın Tıkla ve Ara – 444 2 573

İçindekiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir