Sarıgazi Baymak Servisi – Üç Yollu Vana Arızası | 444 2 573

Sarıgazi Baymak Servisi

Sarıgazi Baymak Servisi olarak, Sarıgazi ve çevre semtlerine Baymak kombi bakım, arıza ya da onarım işlemlerini uzman kadromuzla birlikte yapmaktayız. Haftanın 7 gün 24 saati Baymak kombileriniz için ihtiyaç duyduğunuz tüm hizmetleri sizlere sağlamaktayız. Bizlere ulaştığınız her an çağrı merkezi çalışanlarımız, sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda tam donanımlı ekip araçlarımız ve teknik kadromuzu sizlere yönlendirir. Gerekli işlemler gün içerisinde yapılarak sizlere teslim edilir.

Baymak Kombi Servisini Arayın Tıkla ve Ara – 444 2 573

Sarıgazi Baymak Servisi

Üç Yollu Vana Arızası

Kombilerde oluşan üç yollu vana arızaları kombilerin çalışmasını etkilemektedir. Üç yollu vanalar, sıcak su ile kalorifer su akışlarını birbirinden ayırır. Kombide sıcak su ihtiyacında kalorifer konumunu kapatıp sıcak su konumu açılırken kalorifer ihtiyacında sıcak su konumunu kapatarak kalorifer konumunu açmaktadır.

Üç yollu vananın arıza yapması durumunda sıcak su akışında ve kalorifer ısınmasında problemler oluşmaya başlar. Üç yollu vananın arıza yaptığını düşündürecek pek çok durum ortaya çıkabilir fakat yine de tam tespitin yapılabilmesi için Baymak Teknik Servisi’nden destek alınmalıdır. Üç yollu vana arızasının bazı belirtileri şöyledir;

  1. Kombinin su tesisatında sorunlar oluşmaya başladığında,
  2. Kaloriferlerin kombide kapalı konumda olmasına rağmen hepsinin ısınması,
  3. Kombiden gelen garip seslerin oluşması,
  4. Kombide su akıntısının oluşması.
Sarıgazi Baymak Servisi

Üç yollu vana arızasının belirtileri her ne kadar yukarıdaki gibi durumlarla belli olsa da başka şekilde de bu arızanın belirtileri ortaya çıkabilir. Arızanın tam tespitinin yapılması kombide başka arızalara neden olmaması açısından önemlidir. Üç yollu vana arızasının oluşmasının pek çok nedeni olabilir. Bu nedenlerden bazıları da şu şekildedir;

  • Kombinin düzenli bakımlarının yapılmamasıyla birlikte üç yollu vananın zamanla aşınması,
  • Tesisat içerisinde dolaşan sudaki kireçten kaynaklı olarak üç yollu vananın iç takımının arıza yapması,
  • Vananın contasında farklı nedenlerden dolayı delinmenin meydana gelmesi.

Üç yollu vananın uzun yıllar boyunca bakımlarının yapılmadan kullanılması arıza nedenlerinin en başında yer alır. Bu sebeple de kombilerin bakımlarının düzenli aralıklarla yapılması gerekir. Oluşan sorunlar çözüme ulaştırılmadığında diğer arızaların oluşmasına neden olmaktadır.

Sarıgazi Baymak Servisi

Üç yollu vana arızasının onarım işlemlerinin yapılabilmesi için Baymak Teknik Servisi’nin arızayı tespit ederek gerekli işlemleri yapması gerekir. Bu işlemler sırasında üç yollu vananın onarımı yapılacak durumda değilse orijinal parça ile değişimi yapılmalıdır. Bu işlemler yapılmadığı takdirde arıza onarımı gerçekleştirilemeyecektir ve cihaz bir süre sonra kullanılamaz hale gelecektir.

Sarıgazi Baymak Servisi

Sarıgazi Baymak Servisi olarak, Baymak kombilerinizin bakımları sırasında arıza yapan parçaları tespit ederek bilginiz dahilinde değişim ve onarım işlemlerini gerçekleştiririz. Uzman ve deneyimli ekibimiz kombi bakım, onarım ya da arıza tespiti işlemlerinizi gün içerisinde çözümleyerek zaman kaybı yaşamanızın önüne geçmek için çabalar. Kombilerinizi güvenerek teslim edeceğiniz bir teknik servis arıyorsanız Sarıgazi Baymak Servisi doğru adres. Kombi ve kombiye dair her şey için bizlere her zaman ulaşabilirsiniz.

Baymak Kombi Servisini Arayın Tıkla ve Ara – 444 2 573

İçindekiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir