Kızıltoprak Baymak Servisi – En İyi Hizmet | 444 2 573

Kızıltoprak Baymak Servisi

Kızıltoprak Baymak Servisi olarak, Baymak kombi ve klimalarınızın tüm bakım, arıza ve onarım işlemlerini profesyonel ekibimiz ile haftanın 7 gün 24 saati hizmet vermekteyiz. Her mevsim sıklıkla kullanılan kombi ve klimalar, sık kullanımlarıyla birlikte zamanla parçalarında hasarlar meydana gelmeye başlar. Oluşma ihtimali olan ya da oluşan hasarların, düzenli olarak bakımlarının yapılması ile ortandan kaldırılması mümkündür. Deneyimli ve alanında uzman ekibimiz cihazlarınızda gerekli tespitleri yaparak arızaların çözümünü hızlı şekilde gerçekleştirir. Baymak kombi ve klimalarınız için ihtiyaç duyduğunuz profesyonel bakım ya da onarım işlemleri için Kızıltoprak Baymak Servisi olarak her zaman sizlerleyiz.

Kızıltoprak Baymak Servisi

Baymak Kombi Servisini Arayın Tıkla ve Ara – 444 2 573

Kombi Sirkülasyon Pompası Sıkışma Arızası

Kombiler, genellikle kış aylarında yoğun olarak kullanılan cihazlardır. Fakat bazı sebeplerle ya da gerek duyulmadığı için kombiler uzun süre kullanılmaz. Kombiler uzun süre kullanılmadığında içerisinde bulunan pompanın kafasında sıkışmalar meydana gelebiliyor. Pompanın sıkışması ile kombinin çalışma sistemi doğrudan etkilenmektedir. İşleyişin aksamasına neden olan bu arızanın hızlı bir şekilde onarılması gereklidir. Sirkülasyon pompasının sıkışmasına neden olan birçok neden bulunur. Bu nedenlerden bazıları şöyledir;

 • Pompanın içerisinde bazı parçaların birikmesi,
 • Pompa içerisine taş gibi parçaların gelmesi ve sıkışması,
 • Kombi tesisatından kaynaklı olarak cihaz içerisinde hava sıkışması ile pompanın sıkışması gibi durumlardır.

Sirkülasyon pompasının sıkışmasına yukarıdaki nedenlerden farklı nedenler de oluşturabilir. Pompanın neden sıkıştığını ve onarımını yalnızca teknik servis ekibi çözümleyebilir. Bu sebeple de Baymak Teknik Servis’lerinden yardım almak en doğrusu olacaktır.

Kızıltoprak Baymak Servisi

Kombi Sirkülasyon Pompası Sıkışma Arızası Onarımı

Kombide meydana gelen sirkülasyon pompası sıkışma arızası durumu fark edildiği an yetkili servis ekiplerinden destek alınmalıdır. Kombinin işleyişini etkileyen bu arızanın çözümü ile kombi çalışabilir. Sirkülasyon pompası arızasının onarım aşamaları şu şekildedir;

 • Kombinin arızasının tespiti yapılır.
 • Tespit ardından arıza oluşturulan kısım açılır.
 • Sirkülasyon pompasının olduğu kısım açılır.
 • Pompanın bulunduğu alan, diğer parçalara zarar vermeyecek şekilde hazırlanır. Çünkü tapa çıkarıldığında su akışı olacaktır bu yüzden de diğer parçalara zarar gelmesinin önlenmesi gerekir.
 • Tapanın çıkarılmasının ardından pompa içerisinde bulunan vida hareket ettirilir.
 • Sirkülasyon pompasının hareket etmesi sağlanana kadar pompa üzerindeki vida sürekli şekilde hareket ettirilir.
 • Pompa hareket etmeye başlayınca tapa yerine takılır.
 • Sökülen diğer parçalar da yerine takılır.
 • Kombinin su barı uygun ölçüye getirilerek çalıştırılır.

Sirkülasyon pompası arızası bu şekilde teknik servis tarafından çözümlenebilir. Fakat sirkülasyon pompası onarım işlemleri sırasında hareket etmezse bu durum pompanın bozulduğu anlamına gelir. Pompanın bozulması durumunda yenisi ile değiştirilmesi gerekir.

Kızıltoprak Baymak Servisi

Sirkülasyon pompasının arızasının oluşmasını önlemek için düzenli olarak kombilerin bakımlarının yapılması gerekir. Yapılan bakımlar ile sirkülasyon pompası gibi diğer parçaların arıza yapasına neden olacak tüm etkenler ortan kaldırılır. Bakım sırasında iyi şekilde temizlenen tesisat ve diğer parçalar arıza oluşturmayacaktır. Bu yüzden kombilerin düzenli olarak bakımlarının yapılması oldukça önemlidir.

Kızıltoprak Baymak Servisi olarak, Kızıltoprak semti ve çevresinde Baymak kombi ile klimaların tüm bakımlarını en iyi şekilde yapıyoruz. Uzman ekibimizle bizlere ihtiyaç duyduğunuz her an teknik hizmet sunuyoruz. Baymak kombi ve klimaya dair her şey için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Baymak Kombi Servisini Arayın Tıkla ve Ara – 444 2 573

İçindekiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir