Baymak Kombi Resetleme | 444 2 573

Baymak Kombi Resetleme

Isınma ve sıcak su ihtiyaçlarını karşılayan kombiler, bazı nedenlerden dolayı çalışmayı durdurabilir. Böyle durumlarda Baymak kombilerin üzerinde bulanan resetleme düğmeleri yardımcı olabilir. Baymak kombi resetleme işlemi, kombilerde yaşanan küçük arıza durumlarında, kullanıcıların uygulayabileceği basit işlemlerden biridir.

Her olasılığa karşı kullanıcılar basit işlemler dışında kombilerine müdahale etmemelidir. Çünkü kombinin arıza uyarısı basit bir arızadan kaynaklı olmayabilir. Kullanıcıların kombilerini arıza durumlarında çok kurcalamaması önerilmektedir. Küçük arızalar büyük arızalara dönüşebilir ve bu şekilde maddi kayıplar da büyüyebilir. Bu yüzden Baymak kombi kullanıcıları, kombilerinde arıza meydana geldiğinde resetleme gibi küçük müdahalelerini yaptıktan sonra arıza düzelmediği takdirde Baymak Kombi Servisi ile iletişime geçerek uzman yardımı almalıdır.

Baymak Kombi Servisini Arayın Tıkla ve Ara – 444 2 573

Baymak Kombi Resetleme

Baymak Kombi Resetlemesi Nasıl Yapılır?

Kombinin arıza yapması ile ön panelinde bulunan ekranında arıza uyarısı yer alacaktır. Bazen de bu uyarı olmadan kombi çalışmayabilmektedir. Baymak kombilerinin farklı modellerinde farklı paneller bulunmaktadır. Kombi resetleme tuşu da kombinin ön panelinde yer alır. Kombi panellerindeki resetleme tuşları, “Reset” ya da “R” şeklinde gösterilir.

Baymak kombi resetleme işlemi için kombinin ön panelinde bulunan resetleme tuşuna 1 kez basılması yeterli olacaktır. Kombi yeniden başlayarak oluşan küçük arıza giderilmiş olacaktır. Kombi çalışma işlemine kaldığı yerden devam ederek ihtiyaçları karşılayabilecektir.

Fakat cihaz, 1 kez resetleme işlemi ardından düzelmezse, resetleme işlemi 3 kez daha tekrar yapılabilir. Tüm resetleme işlemleri cihazdaki arızayı ya da çalışma durumunu değiştirmez ise hemen Baymak Kombi Servisi ile iletişime geçerek yardım alınması gerekir.

Baymak Kombi Servisini Arayın Tıkla ve Ara – 444 2 573

Baymak Kombi Resetleme Neden Yapılır? Ne İşe Yarar?

Teknolojik aletlerden biri olan kombiler, içlerinde bulundurduğu sistem ve kodlamalar ile çalışmaktadır. Bu cihazların, pek çok farklı parça ve yapıları içerisinde bulunduran yapay bir beyni vardır. Yapay beyin sayesinde cihaza verilen komutlar yerine getirilir. Pek çok durumdan etkilenerek yapay beyin de arıza verebilir. Kombinin düzgün şekilde çalışabilmesi için kombi ilk arıza verdiğinde resetleme işlemi yapılabilir. Baymak kombi resetleme işlemi ardından kombi ayarlarını düzelterek çalışmaya devam edebilir.

Kombilerin komut merkezi beyinlerinin arızalanması, tüm sistemin çalışmaması anlamına gelmektedir. Eğer oluşan arıza küçük bir sistemsel hatadan kaynaklıysa kombinin resetlenmesi ile bu arıza giderilir ve kombi düzgün şekilde çalışmaya devam edebilir. Resetleme işlemi ile kombi sistemini, ilk ayarlandığı ya da en son yapılan bakımında ayarlandığı hale getirerek çalıştırmaya devam eder.

Baymak kombi resetleme işlemleri, işe yaramadığında hemen teknik servise haber vererek yardım alınmalıdır. Resetleme işleminin işe yaramamasının birbirinden farklı birçok nedeni vardır, bu nedenler sıralanacak olursa;

  • Tesisat kaynaklı arıza oluşumu,
  • Parça arızası ve parça değişiminin yapılmaması,
  • Düzensiz voltaj akımından ana sistemin etkilenmesi,
  • Kombi tesisatı içerisinde oluşan kaçaklar,
  • Kombinin düzenli bakımlarının yapılmamasından kaynaklanan arızalar,
  • Kullanıcıların kombiyi kullanımına uygun şekilde kullanmayıp arıza oluşumunu tetiklemeleri şeklindedir.

Baymak kombi resetleme işlemini geçersiz kılan daha pek çok arıza nedeni bulunmaktadır. Böyle durumlarda kalındığı zaman en doğrusu uzmanlardan yardım istemektir. Baymak kombi sahipleri, kombileri ile yaşadıkları tüm sorun ve kombiye dair her şey için Baymak Kombi Servisi ekiplerinden yardım alabilirler. Baymak Kombi Servisi ekipleri, müşterilerine 7 gün 24 saat ihtiyaç duyulan her anda hizmet vermektedir. Bilgi ve daha fazlası için Baymak Kombi Servisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Baymak Kombi Servisini Arayın Tıkla ve Ara – 444 2 573

İçindekiler

Baymak Kombi Resetleme | 444 2 573” te bir düşünce

  1. Nurullah diyor ki:

    TSK ederim Eray teknik servisleri aradım telefonda yardımcı olurmusunuz diye müsait değiliz dediler TSK Eray teknik servise kombimin suyu bitmiş bana yardımcı oldular baymak servisine yakışanı yaptınız Eray beye çok TSK ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir