Baymak Kombi Arızaları | 444 2 573

Baymak Kombi Arızaları

Her mevsim ısınmak ya da sıcak su kullanımı için kombiler kullanılmaktadır. Yoğun şekilde çalışan kombiler özellikle soğuk havalarda daha fazla çalışmaktadır. Sürekli faal halde olan bu cihazlarda, farklı sebeplerden dolayı arızalanmalar meydana gelebilir. Meydana gelen arızalar kişilerin yaşantılarını doğrudan etkileyebilir. Kombi arızaları çeşitli sebeplerden kaynaklanabilir. Kombi arızalarının başlıca sebepleri şu şekildedir;

  • Periyodik bakımları yapılmaması,
  • Yanlış bakım ve işlem yapılması,
  • Dış etkenlerden kaynaklı sorunlar,
  • Yoğun kullanımın artması,
  • Kurulum hataları,
  • Kullanıcı hataları.

Baymak Kombi Servisini Arayın Tıkla ve Ara – 444 2 573

Baymak Kombi Arızaları

Çevresel Etkenlerden Kaynaklı Arızalar

Çevresel etkenlerden kaynaklanan Baymak kombi arızalarının başında voltaj dalgalanmaları gelmektedir. Yaşanan elektrik kesintilerinde kombinin açma-kapama ya da şalterinin açık şekilde kalmasının ardından yeniden gelen elektrik akımının yarattığı voltaj dalgalanmaları arızaya sebep olabilmektedir.

Elektrik kesintilerinde kombinin açma-kapama ya da şalterinden kapatılması kombinin voltaj dalgalanmalarından koruyacaktır. Kombiyi tekrar açmak için elektriğin tamamen geldiğinden emin olunmalıdır. Ayrıca elektrik kesintilerinin sık olduğu bir bölgede yaşanıyorsa kombi başta olmak üzere diğer elektronik cihazların voltaj dalgalanmalarından zarar görmemesi için regülatör kullanılabilir.

Kış mevsiminde yaşanabilen don olayları kombilerin arızalanmalarına sebep olmaktadır. Özellikle donma olayları balkon gibi dış ortamlara monte edilen kombilerde daha yüksek şekilde görülür. Bu sebeple de kombilerin dona karşı koruma sistemlerinin açık olması gerekir. Bu sistemin çalışabilmesi için gaz ve elektrik akışının olması gereklidir. Cihaz yeteri kadar çalışarak donmayı engeller.

Kombinin arızalanmasına neden olan çevresel etkenlerden bir diğeri de kombi tesisatı içerisinde dolaşan suyun kirlenmesidir. Tesisat içerisinde dolaşan kirli su kombi dönüş filtrelerinde sorunlara neden olur. Sirkülasyon sorununa neden olan bu durum bir süre sonra kalorifer peteklerinizin ısınmama sorununu da beraberinde getirecektir. Bu sorunun önüne geçmek için tesisat içerisinde filtre kullanılabilir. Filtrelerin de düzenli olarak kombi teknik servis ekibi tarafından temizlenip bakımları yapılması gerekir.

Baymak Kombi Arızaları

Kullanıcıdan Kaynaklı Arızalar

Kullanıcıların hatalı işlemlerinden kaynaklanan Baymak kombi arızalanmaları da bulunmaktadır. Kombilerin kullanım kılavuzlarını dikkatli incelemeyen ve dikkate almayan kullanıcılar kombilerine ciddi zararlar verebilmektedir. Bazı basit arızalanmalarda kombiler tekrar başlatılarak sorunlar halledilse de bazı durumlarda daha büyük arızalara sebep olmamak için teknik servisten destek alınmalıdır.

Baymak Kombi Arızaları

Kullanıcılardan kaynaklanan Baymak kombi arızlarından biri yaz ve kış modunun doğru şekilde kullanılmamasıdır. Kombi, kış aylarında yaz modunda kullanılırsa ısınma sağlanamayacaktır keza yaz aylarında kış modunda kullanıldığında da ısıtma işlemi devam edecektir. Mevsimsel olarak kombi uygun şekilde kullanıldığında hiçbir sıkıntı oluşmayacaktır. Kullanıcıdan kaynaklanan bir diğer arıza sebebi de gaz vanasının kapalı olarak kombinin çalıştırılmasıdır. Gaz akışı sağlanmazken kombi çalışma işlemini gerçekleştiremez ve arıza vererek çalışmasını durdurur. Kullanıcıların düzenli olarak kombilerinin bakımlarını yaptırmamaları da arızların oluşmasına zemin hazırlamaktadır.

Kurulum Hatalarından Kaynaklanan Arızalar

Kombi kurulum hataları, kombilerin ileri düzeyde arızalanmalarına temel oluşturur. Kombilerin kurulumu sırasında, yanlış borular ve boru kaynaklarının kullanımı, tesisat kaçakları, radyatör ya da kalorifer vanalarının kalitesizliği gibi hatalı uygulamalar büyük arızalara sebep olabiliyor. Bu tür hataların yaşanmaması için güvenilir ve alanında uzman bir firma tercih edilmelidir.

Kombide meydana gelen tesisat sorunları ile oluşan su sızdırma durumlarında kombinin su basıncı hızla düşerek arızaya sebep olur. Kombinin yetersiz su bulundurması işleyişini olumsuz yönde büyük ölçüde etkiler. Arızasız bir kombinin su basıncı 1 ila 1.5 bar olmalıdır. Gereğinden fazla su basıncı da kontrol edilemeyen noktalarda krozyona sebep olarak kombiye zarar verebilmektedir.

Baymak kombinizde meydana gelebilecek her türlü arızalarınızda bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Alanında uzman ekibimizle sizlere 7 gün 24 saat hizmet sunarak sorunlarınızı gidermeye çalışıyoruz. Kombi ve kombiye dair her şey için bize ulaşabilirsiniz.

Baymak Kombi Servisini Arayın Tıkla ve Ara – 444 2 573

İçindekiler

Baymak Kombi Arızaları | 444 2 573” te bir düşünce

  1. Hulya diyor ki:

    Slm Eray teknik kombimin suyu bitmişti telefona bakan hanım efendi sagolsun bana suyu bastırdı ce çalıştırdı allahrazi olsun iyi varsınız düzgün servis gercekten

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir