Anadoluhisarı Baymak Servisi – Genleşme Tankı Arızası Nedir? | 444 2 573

Anadoluhisarı Baymak Servisi

Anadoluhisarı Baymak Servisi olarak, Baymak kombileriniz için ihtiyaç duyduğunuz tüm desteği sağlarız. Soğuk günlerde sürekli olarak kullanılan Baymak kombilerin periyodik bakımlarını yaparak kombilerinizde arıza meydana gelmesini engellemeye çalışırız. Kombilerin yoğun şekilde çalışması, bir süre sonra bu cihazlarda arızalara neden oluyor. Kombilerde arıza oluşumunun önüne geçebilmek için kombilerinizin bakımları periyodik aralıklarla yapılması gerekir. Alanında uzman ve deneyimli teknik ekibimiz ile Anadoluhisarı Baymak Servisi olarak Anadoluhisarı ve çevre semtlerine en iyi hizmeti vermekteyiz.

Anadoluhisarı Baymak Servisi

Baymak Kombi Servisini Arayın Tıkla ve Ara – 444 2 573

Genleşme Tankı Arızası Nedir?

Genleşme tankı, kombilerde bulunan suyun ısınarak genleşmesi sonucunda ortaya çıkan fazla suyun depolandığı alandır. Genleşme tankları içerisinde içi hava dolu membran mekanizmaları bulunur. Bu havanın basınç seviyesi 1 bardır.

Genleşme tankları, kombiler için oldukça önemlidir. Periyodik olarak bu tankların bakımlarının yapılması gerekir. Genleşme tankında meydana gelebilecek arızaların tümü kombinin çalışmasını büyük ölçüde olumsuz şekilde etkiler. Genleşme tankında oluşan arızalar nedeniyle sistemin içerisindeki suyun hacminde artış meydana gelir. Bu suyun hacminin artmasıyla kombinin alt kısımlarından su sızıntıları oluşur.

Baymak kombinizde meydana gelen su sızıntıları özellikle kış mevsiminde ortaya çıkıyorsa bu genleşme tankına bağlı bir arıza olabilir. Bu sebeple de hemen bir Baymak Teknik Servisi’nden yardım alınmalıdır.

Anadoluhisarı Baymak Servisi

Genleşme Tankı Arızaları Nedenleri

Genleşme tankları Baymak kombilerinizin modeline göre farklı şekillerde olabilir. Bu tank arızalarının pek çok nedeni bulunabilir, bunlardan bazıları şöyledir;

– Genleşme tankı içerisindeki membranın zamanla aşınarak delinmesi ile hava kaçırması,

– Kombinin ve tankın bakımlarının yapılmaması.

Genleşme tankının arıza oluşturması ile kombi basıncında sürekli bir değişim meydana gelir. Su sızıntısı ve su basıncında düşüklük ya da yükseklik durumlarının oluşması bu arızanın varlığının işaretleri olabilir.

Anadoluhisarı Baymak Servisi

Genleşme Tankı Arıza Onarımı

Genleşme tankı onarımını kullanıcıların yapması mümkün değildir. Genleşme tankının arıza yaptığına dair işaretler kombinizde meydana gelmekteyse hemen bir Baymak Teknik Servisi’nden yardım istemelisiniz. Teknik servis ekibimiz sizlere ulaştığında kombilerinizin arıza tespitini doğru şekilde yaparak asıl arızayı tespit ettikten sonra arıza onarımını gerçekleştirir. Genleşme tankı arıza tespiti ve onarım aşamaları şöyledir;

< İlk önce tankın hava ölçümü yapılır.

< Eksik hava varsa taka hava basılır.

< Membran kontrol edilir.

< Tankın gövdesi kontrol edilir.

< Kontrollerin ardından uygun onarım işlemleri ya da parça değişimleri yapılır.

Genleşme tankında var olan bir arıza tespit edildiğinde teknik servis ekibimiz tankın onarımının yapılmasının mümkün olduğunu tespit ettiklerinde gerekli onarım işlemlerini bilginiz dahilinde gerçekleştirir. Eğer genleşme tankı artık kullanılamayacak kadar büyük bir arıza yapmışsa da Baymak kombinize uygun olan orijinal yeni genleşme tankı ile değişimi yapılır. Bu şekilde genleşme tankı onarımı gerçekleştirilmiş olur.

Anadoluhisarı Baymak Servisi

Anadoluhisarı Baymak Servisi olarak, Baymak kombilerinizin bakımlarını, arıza tespit ve onarımlarını uzman ekibimizle haftanın 7 gün 24 saati gerçekleştirmekteyiz. Kombilerinizin işlemlerini güvenilir bir teknik servis tarafından kaliteli bir şekilde yapılmasını istiyorsanız Anadoluhisarı Baymak Servisi olarak her zaman size en iyi hizmeti veririz. İhtiyaç duyduğunuz her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Baymak Kombi Servisini Arayın Tıkla ve Ara – 444 2 573

İçindekiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir